in

De Laurentis “thumbon” Juventusin

Krahas thumbimeve për klubin torinez, presidenti i Napolit jep edhe vlerësimet e tij në këtë pikë të sezonit.

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis është shprehur i bindur që skuadra e tij nuk i druhet më asnjë rivali në Ligën e Evropës dhe kampionatin italian, ndërsa ka pasur thumbime edhe për kampionin në fuqi të Serisë A, Juventusin.

“Nëse ke një borxh prej 200 milionë eurosh për një lojtar, çfarë sensi bën të fitosh”, ironizon ai bardhezinjtë e Cristiano Ronaldos. Për më tepër presidenti i Napolit i drejtohet edhe tifozërisë së klubit të tij të cilët po shfaqen gjithnjë e më të pakët në shkallët e stadiumit.