City futet në garë për Aubameyangun

Ish-sulmuesi i Arsenalit, Charlie Nicholas beson se “Citizens” do të mundohen ta angazhojnë sulmuesin gabonez

Manchester City do të futet në garë për sulmuesin e Arsenalit, Pierre Emerick-Aubameyang.

Për këtë siguron ish-sulmuesi i “Gunners”, Charlie Nicholas, shkruan Gazeta Express.

E ardhmja e përfaqësuesit gabonez është vënë në dyshim pasi ai e kërkon një eksperiencë të re.

Prandaj, Nicholas ndien se i vetmi opsion për t’u larguar ai është City.

“Nuk mendoj se Aubameyang dëshiron të largohet. Por, nëse e bën këtë, Manchester City mund të ishte një opsion për ta zëvendësuar Sergio Agueron. Dy alternativa të tjera janë dy gjigantët e Spanjës. Por, ai nuk iu përshtatet lojës së tyre”, deklaroi Nicholas për “Sporting Life”.

Burimi: Gazeta Express//

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Rita Ora konfirmon martesën

Rita Ora ka konfirmuar për herë të parë martesën e saj me regjisorin Taika Waititi. Këngëtarja deklaroi se është kokë e këmbë e dashuruar me regjisorin e njohur dhe po planifikon një tjetër dasmë të madhe në Londër për miqtë dhe familjen e saj. Ylli i popit tha se u frymëzua nga prindërit e saj […]

LEXO ME SHUME

​Marash Kumbulla valëvitë flamurin kuq e zi në stadium

Futbollisti shqiptar Marash Kumbulla, pjesë e skuadrës së Romës ka valëvitur flamurin kuq e zi në stadium me krenari. Ai qëndroi në bankën e rezervistëve gjatë gjithë 90 minutave të finales ndërmjet Romës dhe Feynoordit në Ligën e Konferencës të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat minimal 1-0 me golin e realizuar nga […]

LEXO ME SHUME

Milan apo Inter ? Cili do të jetë ne finale ?!

Gjatë mbrëmjes së sotme në ora 21 : 00do të zhvillohet ndeshja futbollistike ndërmjet Milan dhe Inter që do të përballen në kërkimtë filanes. Ndeshja e parë e zhvilluar Milan & Inter përfundojë me barazim pa gola ndërsa sontedo të luajnë ndeshjen kthyese. Këto janë formacionet e mundshme që do të mbahen ndërmjet këtyre dy […]

LEXO ME SHUME