Rita Ora sot feston ditëlindjen e saj.

Sot, këngëtarja shqiptare me famë botërore dhe një ndër krenaritë e vendit tonë, Rita Ora mbushë plotë 30 vjet.

E para që e ka uruar në rrjete sociale ishte nëna e saj,Vera Ora, e cila nuk e kurseu një foto të vjetër të vajzës së saj.

Në fotografinë e ëmbël të Ritës të shkrepur në fëmijëri, mamaja e këngëtares shkruan:

“Mami skishte asgjë kur u shpërngulëm në Mbretërinë e Bashkuar.S’mund të ju flisja gjuhën,kisha vetëm familjen time.Kualifikime për mjeke por jo punë!

Pavarësisht çdo vështirësie me të cilën na përballi jeta,ne ia dolëm dhe ti shkëlqeve!Arrite të bëhësh shembulli i kaq shumë vajzave të tjera,duke i treguar se ëndrrat mund të bëhën realitet me shumë punë dhe vendosmëri.Të dua dhe të uroj gëzuar ditëlindjen Rita Pita!

Urime ditëlindjen nana!”-ka përfunduar ajo në shqip.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

“Foto“,nga Durim Malaj arrin 1 milion klikime

Rreth dy javë më parë këngëtari i njohur që po bën bujë të madhe në vendin tonë,Durim Malaj ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Foto“. Ashtu si çdo projekt tjetër edhe kjo këngë është pritur mjaftë mirë nga publiku ku ka arritur 1 milion klikime. Këngën e plotë mund ta gjeni […]

LEXO ME SHUME

Taynes i ndodh e papritura gjatë koncertit në Gjermani pamjet

Kemi parë shpesh që në koncerte, artistëve meshkuj t’i hidhen objekte të ndryshme e madje edhe reçipeta. Mirëpo as artistet femra s’mbeten pas. Ditën e djeshme, Tayna performoi në Gjermani për shqiptarët që kishin mbushur zonën plot e përplot. Në një moment gjatë performancës asaj i ka ndodhur një e papritur, të cilën e ka […]

LEXO ME SHUME

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME