Dua Lipa theu rekord botëror me shfaqjen e saj virtuale.

Performaca e fundit e Dua Lipës në shfaqjen e saj virtuale “Studio 2054”, ka thyer rekorde sa i përket transmetimit online në të gjithë botën, duke mbeldhur mbi pesë milionë shikues në kohë reale.

Shfaqja online, tërhoqi pesë milionë, ky një rezultat jo final, përfshirë 1.9 milion kyçje unike nga Kina, 95 mijë nga India dhe 263,264 bileta të shitura nëpër platformat e rregullta të biletave.

Për lajmin e këtij rekordi, Dua Lipa reagoi me një postim në Twitter ku shkroi, “Jam më se e lumtur të ju njoftoj se Studio 2054 pati 5 MILIONË shikues nëpër botë këtë të premte”


Për shkak të kërkesës së lartë, transmetimi i drejtpërdrejtë i Lipës do të vazhdojë të jetë i disponueshëm deri në mbyllje këtë të diel, 6 Dhjetor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

“Foto“,nga Durim Malaj arrin 1 milion klikime

Rreth dy javë më parë këngëtari i njohur që po bën bujë të madhe në vendin tonë,Durim Malaj ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Foto“. Ashtu si çdo projekt tjetër edhe kjo këngë është pritur mjaftë mirë nga publiku ku ka arritur 1 milion klikime. Këngën e plotë mund ta gjeni […]

LEXO ME SHUME

Taynes i ndodh e papritura gjatë koncertit në Gjermani pamjet

Kemi parë shpesh që në koncerte, artistëve meshkuj t’i hidhen objekte të ndryshme e madje edhe reçipeta. Mirëpo as artistet femra s’mbeten pas. Ditën e djeshme, Tayna performoi në Gjermani për shqiptarët që kishin mbushur zonën plot e përplot. Në një moment gjatë performancës asaj i ka ndodhur një e papritur, të cilën e ka […]

LEXO ME SHUME

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME