Irkenc Hyka tregon se cili reper i njohur e shtyu t’i përkushtohej muzikës.

Një ndër artistët më të pëlqyer është padyshim Irkenc Hyka. Baladat e tij menjëherë kanë rrëmbyer vëmendje, duke u kthyer menjëherë në hite. Këngëtari së fundmi ka dhënë një intervistë për emisionin “Pardon My French”, ku ka treguar mjaft detaje nga jeta e tij profesionale dhe personale.

Edhe pse është prej vitesh një ndër zërat më të ëmbël dhe të dashur në botën e muzikës shqiptare, ai ka preferuar që të qëndrojë larg vëmednjes skenike.

Ndër të tjera, ai ka treguar se një prej artistëve që e kanë shtyrë për t’u bërë këngëtar ka qenë reperi, Getoar Selimi.

“Nuk e di unë kam punuar me shumë realisht, por që është për t’u përmendur dhe ka qenë një spunto që më tha “O vëllai ti këndon shumë mirë pse nuk del të këndosh?” ka qenë Getoar Selimi.

Kemi qenë në studio dhe dëgjonte demot e mia dhe thoshte “Dil këndo”. Dhe ai ka qenë një nga ‘xixat’, realisht ka qenë person frymëzues sepse ka 20-të e ca vite në treg”, është shprehur Irkenci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

“Foto“,nga Durim Malaj arrin 1 milion klikime

Rreth dy javë më parë këngëtari i njohur që po bën bujë të madhe në vendin tonë,Durim Malaj ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Foto“. Ashtu si çdo projekt tjetër edhe kjo këngë është pritur mjaftë mirë nga publiku ku ka arritur 1 milion klikime. Këngën e plotë mund ta gjeni […]

LEXO ME SHUME

Taynes i ndodh e papritura gjatë koncertit në Gjermani pamjet

Kemi parë shpesh që në koncerte, artistëve meshkuj t’i hidhen objekte të ndryshme e madje edhe reçipeta. Mirëpo as artistet femra s’mbeten pas. Ditën e djeshme, Tayna performoi në Gjermani për shqiptarët që kishin mbushur zonën plot e përplot. Në një moment gjatë performancës asaj i ka ndodhur një e papritur, të cilën e ka […]

LEXO ME SHUME

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME