Mahmut Ferati feston 40 vjetorin e karrierës dhe ditëlindjen e tij.

Mund të cilësohet këngëtari i karrierës, sepse një jetë të tërë ia ka kushtuar muzikës,duke qenë edhe profesor i saj.Një ndër artistët më të dashur të muzikës popullore Mahmut Ferati që njihet për projektet e tij të shumta dhe të suksesshme disa ditë më parë ka festuar 40 vjetorin e karrierës së tij dhe njëkohësisht ditëlindjen e tij të 60-të.

Këngëtari nga Tetova në këtë ditë të veçantë ka pranuar urime të shumta nga miqtë, kolegët e familjarët e tij.

Gjithashtu ai ka mbajtur koncert special që është shfaqur në RTK dhe ka pasur të ftuar kolegë të njohur të muzikës popullore si Shyhrete Behluli,Shaqir Cervadiku,Milazim Mezini dhe Vjollca Selimi.

Koncertin e plotë mund ta gjeni më poshtë,shikim dhe dëgjim të këndshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

“Foto“,nga Durim Malaj arrin 1 milion klikime

Rreth dy javë më parë këngëtari i njohur që po bën bujë të madhe në vendin tonë,Durim Malaj ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Foto“. Ashtu si çdo projekt tjetër edhe kjo këngë është pritur mjaftë mirë nga publiku ku ka arritur 1 milion klikime. Këngën e plotë mund ta gjeni […]

LEXO ME SHUME

Taynes i ndodh e papritura gjatë koncertit në Gjermani pamjet

Kemi parë shpesh që në koncerte, artistëve meshkuj t’i hidhen objekte të ndryshme e madje edhe reçipeta. Mirëpo as artistet femra s’mbeten pas. Ditën e djeshme, Tayna performoi në Gjermani për shqiptarët që kishin mbushur zonën plot e përplot. Në një moment gjatë performancës asaj i ka ndodhur një e papritur, të cilën e ka […]

LEXO ME SHUME

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME