Milan apo Inter ? Cili do të jetë ne finale ?!

Gjatë mbrëmjes së sotme në ora 21 : 00
do të zhvillohet ndeshja futbollistike ndërmjet Milan dhe Inter që do të përballen në kërkim
të filanes.

Ndeshja e parë e zhvilluar Milan & Inter përfundojë me barazim pa gola ndërsa sonte
do të luajnë ndeshjen kthyese.

Këto janë formacionet e mundshme që do të mbahen ndërmjet këtyre dy Rivalëve të qytetit të modës që janë duke luftuar për titullin kampion në këtë edicion të Serie – A :

Inter: (3-5-2): Handanovic; D’Ambrosio, Skriniar, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozoviq, Calhanoglu, Perisiq; Correa, Dzeko

Milan: (4-2-3-1): Maignan; Hernandez, Tomori, Kalulu, Calabria; Bennacer, Tonali; Leao, Kessie, Saelemaekers; Giroud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Rita Ora konfirmon martesën

Rita Ora ka konfirmuar për herë të parë martesën e saj me regjisorin Taika Waititi. Këngëtarja deklaroi se është kokë e këmbë e dashuruar me regjisorin e njohur dhe po planifikon një tjetër dasmë të madhe në Londër për miqtë dhe familjen e saj. Ylli i popit tha se u frymëzua nga prindërit e saj […]

LEXO ME SHUME

​Marash Kumbulla valëvitë flamurin kuq e zi në stadium

Futbollisti shqiptar Marash Kumbulla, pjesë e skuadrës së Romës ka valëvitur flamurin kuq e zi në stadium me krenari. Ai qëndroi në bankën e rezervistëve gjatë gjithë 90 minutave të finales ndërmjet Romës dhe Feynoordit në Ligën e Konferencës të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat minimal 1-0 me golin e realizuar nga […]

LEXO ME SHUME

Barcelona nuk ka marrë më shumë se një barazim ndaj Granadas.

*Në kuader të javës së pestë në La Liga,Barcelona barazoi Granadan! Pjesën e parë e mbylli Granada në epërsi ku golin e parë e shënoi Duarte gjatë minutës së 2-të, ndërsa Barcelona gjatë pjesës së dytë të lojës pas shumë tentativave në minutën e 82-të ,Araujo barazoi ndeshjen dhe rezultati finali ndeshjës përfundoi 1:1. Kështu […]

LEXO ME SHUME