Dua Lipa tregon për revisten e njohur se cila është shprehja më e përdorur në shqip në shtëpinë e saj.

Ylli me famë botërore, Dua Lipa ka arritur të ketë një sukses të jashtëzakonshëm.Tashmë ajo ndodhet në turneun botëror “Future Nostalgia”, ku po mban koncertet e saj një pas një.

Mirëpo, së fundmi, Dua ka qenë pjesë e intervistës së famshme të “Vogue”, konkretisht në rubrikën “73 pyetje me Dua Lipën”.

Këngëtarja ka bërë një mori deklaratash gjatë pyetjeve. Ajo ka folur për familjen e saj, jetën personale dhe atë profesionale.

Mirëpo ajo nuk është kursyer aspak që të tregojë edhe shprehjen më të përdorur shqip në shtëpinë e saj.

“Çka ka me ngrënë”, është shprehur në gjuhën shqipe këngëtarja e “Levitating”. Jo vetëm kaq, por ajo tha se nëna e saj është një kuzhiniere shumë e mirë.

Madje, mamaja përgatit shumë ushqime tradicionale shqiptare në shtëpinë e tyre.

Ndër të tjera, Dua Lipa ka thënë se është “single”.

Kujtojmë që ylli me famë botërore ka qenë në një lidhje me Anwar Hadid, vëllain e modeleve të famshme Gigi dhe Bella Hadid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

“Foto“,nga Durim Malaj arrin 1 milion klikime

Rreth dy javë më parë këngëtari i njohur që po bën bujë të madhe në vendin tonë,Durim Malaj ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Foto“. Ashtu si çdo projekt tjetër edhe kjo këngë është pritur mjaftë mirë nga publiku ku ka arritur 1 milion klikime. Këngën e plotë mund ta gjeni […]

LEXO ME SHUME

Taynes i ndodh e papritura gjatë koncertit në Gjermani pamjet

Kemi parë shpesh që në koncerte, artistëve meshkuj t’i hidhen objekte të ndryshme e madje edhe reçipeta. Mirëpo as artistet femra s’mbeten pas. Ditën e djeshme, Tayna performoi në Gjermani për shqiptarët që kishin mbushur zonën plot e përplot. Në një moment gjatë performancës asaj i ka ndodhur një e papritur, të cilën e ka […]

LEXO ME SHUME

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME