Ikona e muzikës shqipe Mahmut Ferati sot feston ditëlindjen e tij të 61-të.

Mund të cilësohet këngëtari i karrierës,sepse një jetë të tërë ia ka kushtuar muzikës,duke qenë profesor i saj dhe duke fituar dashurinë e publikut shqiptarë.Një ndër artistët më të dashur të muzikës popullore Mahmut Ferati që njihet për projektet e tij të shumta dhe të suksesshme sot feston ditëlindjen e tij të 61-të dhe 41 vjetorin e karrierës.

Poashtu gjatë ditës së djeshme ka publikuar projektin e tij më të ri që titullohet “Kur do të kthehesh”.

Teksti është shkruar nga Fatmir Muja,orkestrimi nga Wirusi,për videoklipin u përkujdes Studio Tima,muzika nga vet këngëtari Mahmut Ferati dhe u publikua në kanalin zyrtar të Baresha Network.

Këngën e plotë mund ta gjeni më poshtë,shikim dhe dëgjim të këndshëm.

Këngëtarit i urojmë shëndet dhe jetë të gjatë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

“Foto“,nga Durim Malaj arrin 1 milion klikime

Rreth dy javë më parë këngëtari i njohur që po bën bujë të madhe në vendin tonë,Durim Malaj ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Foto“. Ashtu si çdo projekt tjetër edhe kjo këngë është pritur mjaftë mirë nga publiku ku ka arritur 1 milion klikime. Këngën e plotë mund ta gjeni […]

LEXO ME SHUME

Taynes i ndodh e papritura gjatë koncertit në Gjermani pamjet

Kemi parë shpesh që në koncerte, artistëve meshkuj t’i hidhen objekte të ndryshme e madje edhe reçipeta. Mirëpo as artistet femra s’mbeten pas. Ditën e djeshme, Tayna performoi në Gjermani për shqiptarët që kishin mbushur zonën plot e përplot. Në një moment gjatë performancës asaj i ka ndodhur një e papritur, të cilën e ka […]

LEXO ME SHUME

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME