Klientet e thjeshta demaskojnë punën e Valdrin Sahitit!

Valdrin Sahiti është një emër i lakuar në botën e modës! Stilisti i njohur nga Kosova ka veshur shumë yje shqiptare dhe botërore, ku në fakt veshjet e tij janë konsideruar si mjaft përrallore.

Ai ka veshur Beyonce, Cardi B, Khloe Kardashian dhe shumë këngëtare e modele të njohura, të cilat kanë shkëlqyer në tapetin e kuq.

Mirëpo pas gjithë këtij shkëlqimi të stilistit të njohur, çfarë fshihet? A janë punimet e tij vërtet ashtu siç paraqiten në faqen e tij në Instagram, plot shkëlqim e mahnitëse?

Shumë njerëz të thjeshtë, që nuk i përkasin botës së medias, kanë publikuar video nga fustanet që kanë blerë, të dizenjuara nga Sahiti, por kanë shfaqur haptazi pakënaqësi për punën e stilistit të mirënjohur.

Shumë vajza shprehen se fustanet nuk janë aspak cilësore dhe çmimet janë goxha të larta.

Disa ankesa kundrejt Sahitit po bëjnë xhiron në TikTok, ku mjaft persona kanë ndarë eksperiencën e tyre të hidhur nga puna e stilistit.

Ja ç’shkruan njëra prej tyre:

“A nuk ka njeri të turpëruar që humba mbi 5000 dollarë vetëm për dy fustane që porosita dhe që duhej t’i rregulloja nga xhepi im? Harro fluturimin, hotelin, tarifat, benzinën dhe kohën/stresin tim nga java e dasmës sime. Ata duhet të jenë të turpëruar që kanë bërë atë që kanë bërë jo vetëm mua, por për 99% të tjerë të njerëzve që kanë komentuar dhe kanë të njëjtin problem si unë. Unë u injorova për ditë të tëra kur kisha shqetësime për fustanet dhe e vetmja arsye që ata më kontaktuan përsëri ishte sepse kushëriri im shkoi në dyqan, në Prishtinë”.

Nga videot që janë publikuar, shihet mjaft qartë që punimi i fustanit për një person të thjeshtë ndryshon nga punimi që i është bërë një personazhi VIP. Po sa e drejtë është kjo? A nuk po paguajnë vajzat e gratë shumë para për të pasur një fustan të Valdrin Sahitit në trupin e tyre?

Jo vetëm kaq por një tjetër detaj ka dalë në dritë. Fotot e manekinëve që publikohen në Instagram-in personal të Sahitit me veshjet plot shkëlqim, janë të punuara me ‘photoshop’.

Kuptohet që Sahiti i kushton rëndësi të madhe krijimeve për VIP-at, por për klientët e thjeshtë pse nuk gjendet koha e duhur? Përse cilësia e fustanit lë për të dëshiruar?

Dihet që Sahiti tashmë ka një influencë të jashtëzakonshme por të gjithë duhet të trajtohen njësoj, si personazhi VIP ashtu edhe një kliente e thjeshtë.

Nuk është aspak e drejtë që të paguash kaq shumë para për një fustan që në fund mund t’ju zhgënjejë e të mos jetë ashtu sikurse ju e keni pritur.

Urojmë që pas këtyre kritikave që u publikuan në rrjet, puna e Sahitit të përmirësohet!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

“Foto“,nga Durim Malaj arrin 1 milion klikime

Rreth dy javë më parë këngëtari i njohur që po bën bujë të madhe në vendin tonë,Durim Malaj ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Foto“. Ashtu si çdo projekt tjetër edhe kjo këngë është pritur mjaftë mirë nga publiku ku ka arritur 1 milion klikime. Këngën e plotë mund ta gjeni […]

LEXO ME SHUME

Taynes i ndodh e papritura gjatë koncertit në Gjermani pamjet

Kemi parë shpesh që në koncerte, artistëve meshkuj t’i hidhen objekte të ndryshme e madje edhe reçipeta. Mirëpo as artistet femra s’mbeten pas. Ditën e djeshme, Tayna performoi në Gjermani për shqiptarët që kishin mbushur zonën plot e përplot. Në një moment gjatë performancës asaj i ka ndodhur një e papritur, të cilën e ka […]

LEXO ME SHUME

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME