Reperi Buta ka refuzuar ftesën të performojë tek koncerti i Noizyt?

Noizy ka kohë që flet për koncertin më të madh të hip-hop-it që do zhvillojë në vendin tonë. ‘Alpha’ do të quhet koncerti i Noizyt që pritet të mbahet më 14 Gusht dhe do të ketë rreth 30 mijë pjesëmarrës.

Një nga emrat që do merrte pjesë ishte dhe ai i reperit Buta por mesa duket kjo tashmë nuk është e vërtetë. Në lajmërimin zyrtar të bërë së fundmi, Buta nuk ndodhet në listën e artistëve që do të performojnë në skenë. Aludohet se shkak për këtë janë bërë problemet në jetën personale të reperit duke marrë parasysh se vëllai i tij, Qëndrim Januzi, dyshohet se qëlloi për vdekje një 30-vjeçar dhe aktualisht ndodhet në paraburgim.

Disa nga artistët që do përformojnë në koncertin e Noizyt do të jenë: Kida, MC Kresha, Lyrical Son, Ledri Vula, Elgit Doda, Dhurata Dora, Yll Limani, Gue, Ghali, Sfera Bbasta, Krept, Konan, Loredana. Kësaj liste pritet të iu shtohen edhe disa emra tjerë të njohur pasi Noizy ka lajmëruar që do sjellë dhe artistë internacional.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

“Foto“,nga Durim Malaj arrin 1 milion klikime

Rreth dy javë më parë këngëtari i njohur që po bën bujë të madhe në vendin tonë,Durim Malaj ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Foto“. Ashtu si çdo projekt tjetër edhe kjo këngë është pritur mjaftë mirë nga publiku ku ka arritur 1 milion klikime. Këngën e plotë mund ta gjeni […]

LEXO ME SHUME

Taynes i ndodh e papritura gjatë koncertit në Gjermani pamjet

Kemi parë shpesh që në koncerte, artistëve meshkuj t’i hidhen objekte të ndryshme e madje edhe reçipeta. Mirëpo as artistet femra s’mbeten pas. Ditën e djeshme, Tayna performoi në Gjermani për shqiptarët që kishin mbushur zonën plot e përplot. Në një moment gjatë performancës asaj i ka ndodhur një e papritur, të cilën e ka […]

LEXO ME SHUME

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME