Dua Lipa së shpejti në Kosovë

Dua Lipa është një këngëtare me famë botërore, shumë e dashur për publikun e huaj por edhe atë shqiptar. Ajo sapo ka bërë me dije një lajm shumë të bukur.

Dua bën me dije se edhe ajo do të performojë në festivalin Sunny Hill krah artistëve të huaj dhe atyre shqiptarë.

Nëpërmjet një postimi në Instagram, ylli i “Levitating” bëri me dije se do të jetë në Prishtinë dhe shkroi: “Unë po vij në shtëpi, shihemi në gusht”.

“Sunny Hill Festival – Prishtinë, Kosovë – Unë po vij në shtëpi, shihemi në gusht”, ishte postimi i plotë i Lipës.

Në “Sunny Hill Festival” do të ngjiten në skenë artistë të njohur ndërkombëtarë si  Diplo, Skepta, DJ Regard, AJ Tracey, Mahmood, J Balvin.

Nga ana tjetër, pritet që Dua të bëjë një performancë të shkëlqyer duke argëtuar kështu të gjithë fansat e saj shqiptarë.

Më herët, këngëtarja e njohur u komentua gjatë pas disa fotove që qarkulluan, ku ajo shfaqej në Portofino së bashku me drejtorin e markës “Valentino”.

Yigit Turhan dhe Dua Lipa u panë shumë të afërt me njëri-tjetrin pranë pishinës së hotelit ku po qëndronte asokohe këngëtarja e njohur. Jo vetëm kaq por u fol shumë gjatë për një romancë mes tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

“Foto“,nga Durim Malaj arrin 1 milion klikime

Rreth dy javë më parë këngëtari i njohur që po bën bujë të madhe në vendin tonë,Durim Malaj ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Foto“. Ashtu si çdo projekt tjetër edhe kjo këngë është pritur mjaftë mirë nga publiku ku ka arritur 1 milion klikime. Këngën e plotë mund ta gjeni […]

LEXO ME SHUME

Taynes i ndodh e papritura gjatë koncertit në Gjermani pamjet

Kemi parë shpesh që në koncerte, artistëve meshkuj t’i hidhen objekte të ndryshme e madje edhe reçipeta. Mirëpo as artistet femra s’mbeten pas. Ditën e djeshme, Tayna performoi në Gjermani për shqiptarët që kishin mbushur zonën plot e përplot. Në një moment gjatë performancës asaj i ka ndodhur një e papritur, të cilën e ka […]

LEXO ME SHUME

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME