Lëndohen disa fansa në koncertin e Dua Lipa-s,

Tre persona pësuan lëndime të lehta në një koncert të Dua Lipa-s në Toronto të mërkurën mbrëma pasi disa fishekzjarre të paautorizuara u ndezën papritmas.

Policia është përgjigjur rreth orës 23:42 për të raportuar se dikush kishte hedhur fishekzjarre në fund të shfaqjes së Lipës, thotë për PEOPLE, polici Cindy Chung, një oficer i marrëdhënieve me median.

Tre persona u plagosën lehtë dhe menjëherë erdhën ambulancat.

“Ishte në fund, gjatë këngës së saj të fundit, kështu që menduam se fishezjarrët ishin pjesë e finales,” thotë një pjesëmarrëse në koncert për PEOPLE.

Fishekzjarret nuk kanë shkaktuar dëme dhe policia nuk ka asnjë të dyshuar për momentin. Chung thotë se incidenti është duke u hetuar dhe zyrtarët po punojnë duke siguruar kamerat.

Një përfaqësues i Lipës nuk iu përgjigj menjëherë kërkesës së PEOPLE për koment.

Fishekzjarret renditen si një artikull i ndaluar në Scotiabank dhe në faqen e internetit të arenës thuhet se kushdo që i posedon do t’i refuzohet hyrja dhe fishekzjarrët do t’i dorëzohen policisë.

Videoja e incidentit e shpërndarë në mediat sociale tregon fishekzjarrët që shpërthejnë ndërsa Lipa, 26 vjeçe, po fliste në skenë dhe i kërkonte turmës të duartrokiste për kërcimtarët e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

“Foto“,nga Durim Malaj arrin 1 milion klikime

Rreth dy javë më parë këngëtari i njohur që po bën bujë të madhe në vendin tonë,Durim Malaj ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Foto“. Ashtu si çdo projekt tjetër edhe kjo këngë është pritur mjaftë mirë nga publiku ku ka arritur 1 milion klikime. Këngën e plotë mund ta gjeni […]

LEXO ME SHUME

Taynes i ndodh e papritura gjatë koncertit në Gjermani pamjet

Kemi parë shpesh që në koncerte, artistëve meshkuj t’i hidhen objekte të ndryshme e madje edhe reçipeta. Mirëpo as artistet femra s’mbeten pas. Ditën e djeshme, Tayna performoi në Gjermani për shqiptarët që kishin mbushur zonën plot e përplot. Në një moment gjatë performancës asaj i ka ndodhur një e papritur, të cilën e ka […]

LEXO ME SHUME

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME