Rita Ora konfirmon martesën

Rita Ora ka konfirmuar për herë të parë martesën e saj me regjisorin Taika Waititi.

Këngëtarja deklaroi se është kokë e këmbë e dashuruar me regjisorin e njohur dhe po planifikon një tjetër dasmë të madhe në Londër për miqtë dhe familjen e saj.

Ylli i popit tha se u frymëzua nga prindërit e saj – nëna e saj Vera dhe babai i saj Besnik – në kërkimin e saj për dashurinë pasi mësoi nga lidhja e tyre e fortë më shumë se 30-vjeçare.

Disa javë më parë u raportua se Rita ishte martuar me Taika Waiiti në një ceremoni intime në Londër në gusht. Në atë kohë, u tha se ylli shqiptar kishte ndryshuar mbiemrin e saj, që do të thotë se ajo tani do të njihet si Zonja Waititi-Ora.

Çifti u fotografuan të dy me unaza ari në duar në ditët rreth dasmës së tyre – duke ndezur spekulime se ata tashmë i kishin dhënë fund beqarisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

​Marash Kumbulla valëvitë flamurin kuq e zi në stadium

Futbollisti shqiptar Marash Kumbulla, pjesë e skuadrës së Romës ka valëvitur flamurin kuq e zi në stadium me krenari. Ai qëndroi në bankën e rezervistëve gjatë gjithë 90 minutave të finales ndërmjet Romës dhe Feynoordit në Ligën e Konferencës të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat minimal 1-0 me golin e realizuar nga […]

LEXO ME SHUME

Milan apo Inter ? Cili do të jetë ne finale ?!

Gjatë mbrëmjes së sotme në ora 21 : 00do të zhvillohet ndeshja futbollistike ndërmjet Milan dhe Inter që do të përballen në kërkimtë filanes. Ndeshja e parë e zhvilluar Milan & Inter përfundojë me barazim pa gola ndërsa sontedo të luajnë ndeshjen kthyese. Këto janë formacionet e mundshme që do të mbahen ndërmjet këtyre dy […]

LEXO ME SHUME

Barcelona nuk ka marrë më shumë se një barazim ndaj Granadas.

*Në kuader të javës së pestë në La Liga,Barcelona barazoi Granadan! Pjesën e parë e mbylli Granada në epërsi ku golin e parë e shënoi Duarte gjatë minutës së 2-të, ndërsa Barcelona gjatë pjesës së dytë të lojës pas shumë tentativave në minutën e 82-të ,Araujo barazoi ndeshjen dhe rezultati finali ndeshjës përfundoi 1:1. Kështu […]

LEXO ME SHUME