Sport

Rita Ora konfirmon martesën

Rita Ora ka konfirmuar për herë të parë martesën e saj me regjisorin Taika Waititi. Këngëtarja deklaroi se është kokë e këmbë e dashuruar me regjisorin e njohur dhe po planifikon një tjetër dasmë të madhe në Londër për miqtë dhe familjen e saj. Ylli i popit tha se u frymëzua nga prindërit e saj […]

LEXO ME SHUME

​Marash Kumbulla valëvitë flamurin kuq e zi në stadium

Futbollisti shqiptar Marash Kumbulla, pjesë e skuadrës së Romës ka valëvitur flamurin kuq e zi në stadium me krenari. Ai qëndroi në bankën e rezervistëve gjatë gjithë 90 minutave të finales ndërmjet Romës dhe Feynoordit në Ligën e Konferencës të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat minimal 1-0 me golin e realizuar nga […]

LEXO ME SHUME

Milan apo Inter ? Cili do të jetë ne finale ?!

Gjatë mbrëmjes së sotme në ora 21 : 00do të zhvillohet ndeshja futbollistike ndërmjet Milan dhe Inter që do të përballen në kërkimtë filanes. Ndeshja e parë e zhvilluar Milan & Inter përfundojë me barazim pa gola ndërsa sontedo të luajnë ndeshjen kthyese. Këto janë formacionet e mundshme që do të mbahen ndërmjet këtyre dy […]

LEXO ME SHUME

Barcelona nuk ka marrë më shumë se një barazim ndaj Granadas.

*Në kuader të javës së pestë në La Liga,Barcelona barazoi Granadan! Pjesën e parë e mbylli Granada në epërsi ku golin e parë e shënoi Duarte gjatë minutës së 2-të, ndërsa Barcelona gjatë pjesës së dytë të lojës pas shumë tentativave në minutën e 82-të ,Araujo barazoi ndeshjen dhe rezultati finali ndeshjës përfundoi 1:1. Kështu […]

LEXO ME SHUME

Kush është këngëtarja shqiptare që Cristiano Ronaldo ndjek në “Instagram”?

Cristiano Ronaldo, një ndër futbollistët më të suksesshëm në historinë e futbollit, Ai është edhe sportisti më i ndjekur në rrjetin social “Instagram” me afro 300 milionë ndjekës. Ajo që ka rënë në sy të  fansave të tij dhe jo vetëm është fakti se i ndjek vetëm 476 persona dhe një prej tyre është këngëtarja shqiptare.Bëhet […]

LEXO ME SHUME

Real Madridi i gatshëm të ofrojë 150 milionë për Mbappen.

Me më pak se 18 muaj në marrëveshjen e tij aktuale, Mbappe është vendosur të shitet nga PSG në fund të sezonit nëse nuk arrijnë ta bindin atë për të nënshkruar kushte të reja. Klube të mëdha evropiane janë të interesuara të nënshkruajnë yllin francez, ku ndër më të interesuarit janë Liverpooli dhe Real Madridi. […]

LEXO ME SHUME

Dua Lipa në video lojën Fifa-21 të playstation.

Vitin e kaluar, u njoftua se artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, do të ishte pjesë e video-lojës së famshme ‘PlayStation’ të EA Sports. Ajo u fut në këtë lojë si e ftuar e veçantë, Lipa është bërë pjesë edhe e një kampanje sensibilizuese që kjo video-lojë po reflekton. Dua ka pozuar me fanellën, […]

LEXO ME SHUME

City futet në garë për Aubameyangun

Ish-sulmuesi i Arsenalit, Charlie Nicholas beson se “Citizens” do të mundohen ta angazhojnë sulmuesin gabonez Manchester City do të futet në garë për sulmuesin e Arsenalit, Pierre Emerick-Aubameyang. Për këtë siguron ish-sulmuesi i “Gunners”, Charlie Nicholas, shkruan Gazeta Express. E ardhmja e përfaqësuesit gabonez është vënë në dyshim pasi ai e kërkon një eksperiencë të […]

LEXO ME SHUME

Mike Tyson: Grushtin tim mund ta durojë edhe…

Legjenda e boksit, Mike Tyson, ka thënë se edhe njerëzit e zakonshëm kanë mundur t’i durojnë grushtet e tija, me kusht që të mos kenë frikë nga vdekja. ‘Iron Mike’ është konsideruar si një prej goditësve më të fortë dhe më brutal në sportin e boksit, prej se u shpall kampioni më i ri i […]

LEXO ME SHUME