SHOWBIZ

Dua Lipa reagon për abuzimin e 11-vjeçares në Kosovë

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa është gjithnjë në qendër të vëmendjes! Së fundmi, ajo ka bërë një reagim për ngjarjen e rëndë ku një 11-vjeçare u abuzua në Kosovë nga 5 persona.

Dua ka publikuar një foto në “story” , ku në pankarta shkruhej: “Mbrojtje për vajzat dhe gratë”, “Drejtësi”, “Rrugë të sigurta”, “Gra të armatosura”.

Dy protesta u zhvilluan në Kosovë dhe Shqipëri, ku shumë qytetarë të thjeshtë dhe personazhe VIP dolën në sheshe dhe protestuan.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çka po flitet

To Top