SHOWBIZ

Ikona e muzikës shqipe Mahmut Ferati sot feston ditëlindjen e tij të 61-të.

Mund të cilësohet këngëtari i karrierës,sepse një jetë të tërë ia ka kushtuar muzikës,duke qenë profesor i saj dhe duke fituar dashurinë e publikut shqiptarë.Një ndër artistët më të dashur të muzikës popullore Mahmut Ferati që njihet për projektet e tij të shumta dhe të suksesshme sot feston ditëlindjen e tij të 61-të dhe 41 vjetorin e karrierës.

Poashtu gjatë ditës së djeshme ka publikuar projektin e tij më të ri që titullohet “Kur do të kthehesh”.

Teksti është shkruar nga Fatmir Muja,orkestrimi nga Wirusi,për videoklipin u përkujdes Studio Tima,muzika nga vet këngëtari Mahmut Ferati dhe u publikua në kanalin zyrtar të Baresha Network.

Këngën e plotë mund ta gjeni më poshtë,shikim dhe dëgjim të këndshëm.

Këngëtarit i urojmë shëndet dhe jetë të gjatë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çka po flitet

To Top