SHOWBIZ

Kim e ka tradhtuar Kanye-n me lojtarin e NBA? Reperi ‘godet’ me deklaratën e radhës

Kanye West ka habitur së fundmi me një tjetër deklaratë. Ai pretendon tashmë se ish-bashkëshortja e tij, Kim Kardashian e ka tradhtuar me lojtarin e NBA Chris Paul.

Këtë deklaratë ai e bëri përmes një postimi së fundmi në Twitter.

“Para se të largohemi nga këtu, e kapa këtë djalë me të. Natën e mirë”, theksonte ai.

Nga ana tjetër, ende nuk ka ardhur një reagim nga Kim dhe Paul, 37 vjeç.

Kanye West ka njoftuar së fundmi mbështetjen e tij për Balenciaga-n pasi shtëpia e modës u kritikua për fushatën e saj reklamuese me fëmijë. Reperi më pas u pezullua përsëri nga Twitter pas disa postimeve të diskutueshme.

“Unë qëndroj pranë Balenciaga-s, denoncoj të gjitha gjuetitë e shtrigave dhe anuloj kulturën Jezusi është Mbret. Trafikimi nuk fillon apo mbaron me një fushatë mode për hir të Zotit,” shkroi ai në Twitter të enjten vonë në mbrëmje.

Ai më pas tha në një postim të dytë në Twitter , i cili shfaqte një foto të tij, “Kurrë mos na ktheni shpinën Demna dhe familjen Balenciaga përgjithmonë. Anuloni kulturën, Jezus ju lutem shëro”.

Pas zhurmës së tij, Twitter-i i tij ishte i kufizuar për 12 orë, njoftoi ai në aplikacionin Truth Social të ish-presidentit Donald Trump. Sidoqoftë, pronari i Twitter, Elon Musk, postoi në Twitter vetëm pas mesnate se West ishte “i pezulluar” nga platforma.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çka po flitet

To Top