SHOWBIZ

Ndërron jetë këngëtari i mirënjohur Ismet Peja.

Në moshën 83 vjeqare ka ndërruar jetë ikona e muzikës popullore,Ismet Peja.

Lajmin për vdekjen e këngëtarit nga Gjakova e ka bërë të ditur djali i tij Visar Peja.

“JARAN nuk dija ndryshe as nuk mujta ndryshe me lajmru largimin tënd nga kjo jetë…pusho i qetë se tek ne ke ngel i perjetshëm…tfala i bon Mames Jaran”, ka shkruar Visar Peja në Facebook.

I njohur kryesisht për këngë të vjetra qytetare, Ismet Peja ka qenë dhe do të mbetet perlë e estradës shqiptare

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çka po flitet

To Top