LAJME

Partneri i Duas mbështet publikisht Vjosa Osmanin si Presidente të Kosovës.

Shpallja e Osmanit Presidente u duartrokit fort nga shqiptarët e Kosovës e Shqipërisë dhe Presidentja e re mori mbështetjen e madhe të figurave të njohura publike. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, uroi me fjalët më të bukura Vjosa Osmanin në rrjete sociale, për ta parë e gjithë bota. “Urime Madamë Presidente. Sa e […]

LEXO ME SHUME

Taulant dhe Granit Xhaka i bëjnë dhuratë luksoze babit të tyre.

Pa asnjë arsye të veçantë, dy futbollistët e njohur Granit dhe Taulant Xhaka, i kanë bërë babait të tyre një super dhuratë. Ata i kanë blerë babait një makinë luksoze të markës “Benz”, teksa e kanë ndarë edhe me ndjekësit në Instagram. “Dhuratë nga unë dhe Graniti,për babain më të mirë në botë”,ka shkruar Taulanti […]

LEXO ME SHUME

Armikja e Jasminës hyn në “Për’puthen”

Pas shumë kohësh në “Për’puthen” pati një hyrje të re edhe në radhët e vajzave. Konkurrentja më e re quhet Gladiola Zeneleaj dhe ajo ju bashkua emisionit në një mënyrë shumë të pazakontë. Ajo qëndroi e fshehur pas një dere dhe bëri një kërcim seksi për të gjithë djemtë. Ajo tha se nga ekrani ka […]

LEXO ME SHUME

Një person i panjohur i bëri Rina Balajt dhuratë.

Një ndjekëse besnike e Rinës i ka bërë dje këngëtares një ndër surprizat më të bukura. Ajo i ka dërguar Rinës një kuti me karamele dhe një letër të gjatë të shkruar me dorë, detaj të cilin këngëtarja e ka vlerësuar jashtëzakonisht shumë. Fansja e ka mbështetur për tre vite rresht, ndaj Rina është emocionuar shumë […]

LEXO ME SHUME

Kendall Jenner kërcenohet me vrasje.

Modelja Kendall Jenner është frikësuar së fundmi nga një 24-vjeçar, i cili e ka kërcënuar për jetën. Kështu, ajo ka kërkuar të mbrohet nga profesionistë. Kendall e paraqiti këtë rast të hënën në gjykatë, ku kërkoi një urdhër ndalimi për ta mbrojtur atë nga i riu, i njohur me emrin, Malik Bowker. “Supermodelja pretendon se një detektive […]

LEXO ME SHUME

Ledjana dhe Mevlani deklarohen për njëri-tjetrin!

Mevlani dhe Ledjana kanë qenë dyshja më e diskutuar në “Për’puthen” dhe më në fund pas 8 muajsh ata të dy janë deklaruar vetëm për njëri-tjetrin. Si fillim ishte Mevlani ai që bëri deklaratën e fortë gjatë takimit të transmetuar ditën e djeshme. Gjatë kohës që ishin duke shijuar një gotë verë në shoqërinë e […]

LEXO ME SHUME

Antonela bllokohet përpara konkurrentit 20-vjeçar.

Gjatë puntatës së djeshme në “Për’puthen”, Antonela Berisha kërkoi një takim 4 minutësh me njërin prej djemve të rinj që i është bashkuar emisionit. Geliani, 20-vjeç, u ul përballë Antonelës në karrige për të realizuar takimin të cilin Antonela e quajti më të sikletshmin. Megjithëse i tha “Hajde tek mami” dhe e quajti fëmijë, Antonela u […]

LEXO ME SHUME

Capital T publikon projektin e ri.

Capital T prej kohësh ka paralajmëruar se shumë shpejt do të publikojë një këngë të re që mban titullin “Diego”. Kënga ishte plotësisht gati dhe Kapo kishte lajmëruar se do të lançohej më 27 mars. Mirëpo, për arsye personale të reperit, publikimi i projektit u shty për dje. Kjo këngë duket se do të jetë […]

LEXO ME SHUME

Covid-19 i merr jetën aktorit të njohur shqiptar.

  Covid-19 ka marrë edhe një nga aktorët më të mirë shqiptarë, Luran Ahmeti. Aktori nuk ka arritur ta fitojë betejën me virusin e rrezikshëm dhe dje ka vdekur në moshën 46-vjeçare. Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur gazetari Rilind Gërvalla, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook. “Virusi e mori […]

LEXO ME SHUME

Dafina Zeqiri infektohet me Covid-19.

Shumë personazhe të njohur janë infektuar me Covid-19. E fundit që është prekur nga koronavirusi është këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri. Lajmin e infektimit e ka dhënë vetë ajo përmes një postimi në Instagram. Dafina ka publikuar një foto selfie dhe përkrah ka shkruar: “Covidi nuk do që unë të bëj selfie, por shkofsh në […]

LEXO ME SHUME