SHOWBIZ

Rezidenca e re e Rihanna’s 14 milion dollarëshe.

Rihanna ka blerë së fundmi një rezidencë që kap shifrën 13.8 milionë dollarë në Beverly Hills.

“Shtëpia moderne prej 7,600 metrash katrorë përmban pesë dhoma gjumi dhe shtatë banjo”, sipas “Dirt.com”.

E ndërtuar në vitet 1930, rezidenca ishte dikur në pronësi të Mary Sheldon, vajzës së krijuesit të “I Dream of Jeanie”, Sidney Sheldon. Mësohet se në vitin 2016, kjo shtëpi iu shit për vlerën 4.3 milionë dollarë investitorit dhe sipërmarrësit Daniel Starr.

Në këtë zonë janë edhe artistët më në zë si McCartney, Mariah Carey dhe Madonna.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çka po flitet

To Top