SHOWBIZ

Rita Ora sot feston ditëlindjen e saj.

Sot, këngëtarja shqiptare me famë botërore dhe një ndër krenaritë e vendit tonë, Rita Ora mbushë plotë 30 vjet.

E para që e ka uruar në rrjete sociale ishte nëna e saj,Vera Ora, e cila nuk e kurseu një foto të vjetër të vajzës së saj.

Në fotografinë e ëmbël të Ritës të shkrepur në fëmijëri, mamaja e këngëtares shkruan:

“Mami skishte asgjë kur u shpërngulëm në Mbretërinë e Bashkuar.S’mund të ju flisja gjuhën,kisha vetëm familjen time.Kualifikime për mjeke por jo punë!

Pavarësisht çdo vështirësie me të cilën na përballi jeta,ne ia dolëm dhe ti shkëlqeve!Arrite të bëhësh shembulli i kaq shumë vajzave të tjera,duke i treguar se ëndrrat mund të bëhën realitet me shumë punë dhe vendosmëri.Të dua dhe të uroj gëzuar ditëlindjen Rita Pita!

Urime ditëlindjen nana!”-ka përfunduar ajo në shqip.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çka po flitet

To Top