baresha music

‘Tash është vone’ e ripërpunuar nga Mahmut Ferati!

Këngëtari i njohur dhe i shumë kërkuar Mahmut Ferati së fundmi ka publikuar një projekt të vjetër muzikor por të ripërpunuar… ‘Tash është vone’ kësaj here u realizua me videoklip në mënyrë profesionale ashtusiç i bënë gjithmonë këngëtari!Projekti u prit shumë mirë qysh në orët e para të publikimit. I urojme akoma më shumë suksese […]

LEXO ME SHUME

‘Mos mendo qe vuj hala’ nga Merita Latifi arrin mbi 1 milion klikime !

Këngëtarja e dashur dhe shumë e pëlqyer nga publiku Merita Latifi me këngen e saj të fundit‘Mos mendo qe vuj hala’ arriti të rrëmbej akoma me shumë zemrat e publikut duke arritur shikueshmëri dhe dëgjueshmeri shumë të larte! Kënga arriti të shnderrohet në HIT për shumë pak kohe !Siç duket Merita ja u ka marr […]

LEXO ME SHUME

Premierë ‘Hatri yt’ nga Valbona Spahiu

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun Valbona Spahiu vitin që lamë pas e përmbyllime shumë projekte muzikore duke e cilësuar si një vitë shumë të suksesshëm.Pas bashkëpunimit me Taulant Bajraliun ‘Potpuri 2022’ këngëtarja si duket vitin po e fillonme një baladë të re muzikore. Valbona Spahiu gjatë ditës së sotme publikoi projketin […]

LEXO ME SHUME

Së shpejti ‘Dashnia e Vllaut’ nga Taulant & Andi Bajraliu…

Pas angazhimeve të shumta që patën në këtë fundvit e që mund të themi në përgjithësi qëviti që lamë pas ishte një vitë shumë i suksesshëm për të dy,si për Taulantin ashtuedhe për Andin i cili është një artist i ri dhe shumë i talentuar në Estradën tonë muzikore. Pas bashkëpunimit të suksseshëm ‘Potpuri 2022’ […]

LEXO ME SHUME

‘Mos ia falni’ – remake nga Bujar Mustafa…

Të gjithë e kemi dëgjuar e stërdëgjuar super këngën ‘Mos ia falni’ ngakëngëtari Sinan Vllasaliu – një hit i pashlyeshëm i të gjitha kohërave. Këtë këngë e risolli sërish veç se në versionin remake një artisti i ri shumë i talentuar,bëhet fjal për zërin fantastik të Bujar Mustafa. Bujar Mustafa e interpretoi në mënyrën më […]

LEXO ME SHUME

Lirjon Zenelaj – këngë dedikuar Gjyshit të ndjerë…

Të gjithë e dimë lidhjen e ngushtë shpirtërore që krijohet Gjysh-Nipë\Mbesë e kësajhere projekti i Lirjonit erdhi me këtë tematik të ndjeshme. Këngëtari i suksesshëm Lirjon Zenelaj e ka treguar shumë herë lidhjen e fortëqë kishte me Gjyshin e tij të ndjerë! Gjatë ditës së djeshme Lirjoni në përkujtim të Gjyshit publikoi projektin e ri […]

LEXO ME SHUME

‘Një dashuri’ nga Mahmut Ferati

Këngëtari i mirë njohur Mahmut Ferati gjatë ditës së djeshme ka publikuarprojektin e radhës muzikor të llojit baladë.Kënga u prit mjaft mirë nga adhuruesit e muzikës së tij e si duketkënga do të shndërrohet në një nga baladat më të pëlqyera tëkëtyre ditëve. I urojmë shumë suksese!

LEXO ME SHUME

Adelina Ismaili rikthehet në skenën muzikore si asnjëherë më parë!

Nostalgjien e këngëve të vjetra e rikthen Baresha Music së bashku meartistën Adelina Ismaili dhe Krenar Krasniqin. Dyshja sollën rikthimin e këngëve të vjetra për Baresha 2022,të kënduara në mënyrën më të mirë të mundshme. Kliko linkun e mëposhtëm për të përjetuar nostalgjinë e mëparshme!

LEXO ME SHUME

Korab Racaj sapo publikoi albumin e parë muzikorë!

Korab Racaj një artist dhe talent i ri gjatë këtyre ditëve u kyç në estradën muzikore me një albummuzikor Cover. Albumi përmbanë 8 këngë të kënduara dhe realizuara në mënyrë profesionale. I priftë e mbara në këtë rrugëtim të sapo nisur.

LEXO ME SHUME

Lule Mustafa dhe Baboo Darabukat bashkojnë forcat dhe sjellin një super Potpuri

Baresha Music është ajo që bëri shumë artist bashkë duke sjellur bashkëpunimetë shumta e të papritura. Njëri ndër bashkëpunimet më interesant dhe i qëlluar i 2022-tës i takon dyshësLule Mustafa dhe Baboo Darabukave që e publikuan gjatë ditëssë djeshme.Një potpuri e kënduar ndryshe nga Lulja e që mund të cilësohet HITi këtyre ditëve festive… Kliko […]

LEXO ME SHUME