capital t

Capital T befasohet nga fansja

Capital T është nga rep artistët më të pëlqyer shqiptarë. Një fanse e tij i ka bërë një dhuratë të përjetshme reperit duke realizuar një tatuazh ku paraqet titullin e albumit më të fundit “Heart Broken Kids”. Këtë e ka zbuluar vetë artisti me anë të një Instastory ku ka zbuluar se e ka takuar […]

LEXO ME SHUME

Capital T anulon performancën e tij në festën e birrës në Korçë,sepse ishte i ftuar special Goran Bregovic.

Fakti se këngëtari serb, Goran Bregovic ishte ftuar për të kënduar këtë vit në Festën e Birrës në Korçë revoltoi shumë personazhe të njohur shqiptarë. Fillimisht ishte Vesa Luma ajo që reagoi e shokuar dhe më pas të tjerë të famshëm dolën kundër kësaj ftese. Ky lajm nuk u prit aspak mirë nga shqiptarët, sepse […]

LEXO ME SHUME

Capital T kritikohet për heqjen e kryqit nga videoklipi,ai ka një përgjigjie për të gjithë.

Para 1 jave Capital T publikoi videoklipin e tij më të ri, “Buzëqeshje”. Por vetëm ditën e djeshme njerëzit vunë re se reperi kishte fshirë në klipin e tij kryqin në Katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër, në të cilën është xhiruar ky projekt muzikor. Në videoklip kryqi nuk shfaqet dhe disa nga fansat katolikë […]

LEXO ME SHUME

Capital T mbulon shpenzimet e funeralit të 20-vjeçarit të vrarë në Velipojë.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Velipojë në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele. Pas një sherri banal për ndarjen e rërës dhe shezlongeve në plazh, 4 persona mbetën të vrarë dhe 2 të tjerë të plagosur. Kujtim Ferracaku 59-vjeç, Xhovani Gocaj 25-vjeç, Edmond Gocaj 38-vjeç dhe Musaen Zeneli vetëm 20 […]

LEXO ME SHUME

Capital T dhe Kida drejtë një bashkëpunimi?

Së fundmi është mësuar se reperi shumë i dashur për publikun shqiptar, Capital T ka bashkuar forcat me një tjetër reper të njohur. Ai dhe Kidda po sjellin një bashkëpunim, madje xhirimet e videoklipit janë drejt fundit. Ende nuk dihet se cili do të jetë titulli i projektit, megjithatë kemi siguruar një pjesë të këngës […]

LEXO ME SHUME

Capital T pranon se është i dashuruar.

Mbrëmjen e djeshme ai ishte i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, ku nuk ju shpëtoi pyetjeve të të vegjëlve. Dikush prej tyre nuk ja kurseu pyetjen për nusen e ardhshme, duke qenë se prindërit i kanë vënë kusht që brenda një viti të martohet. Reperi u shpreh se ai do të marrë […]

LEXO ME SHUME

Capital T publikon projektin e ri.

Capital T prej kohësh ka paralajmëruar se shumë shpejt do të publikojë një këngë të re që mban titullin “Diego”. Kënga ishte plotësisht gati dhe Kapo kishte lajmëruar se do të lançohej më 27 mars. Mirëpo, për arsye personale të reperit, publikimi i projektit u shty për dje. Kjo këngë duket se do të jetë […]

LEXO ME SHUME

Adrola Dushi dhe Capital T “kapen mat” bashkë në New York!

 Së fundmi Adrola dhe Capital T kanë udhëtuar sërish bashkë drejt një vendi tjetër. Të dy kanë postuar foto në Instagram nga New York-u, vend në të cilin ndodhen aktualisht bashkë. As këtë herë nuk kanë munguar komentet nga ndjekësit, që nuk ju shpëton asgjë. “Rastësi që t’i dhe Capital T jeni në New York!/ […]

LEXO ME SHUME

Capital T ka qenë me Adrola Dushin në Maldive?

Capital T dhe Adrola Dushi po jetojnë një romancë të bukur dashurie, ndonëse janë ende në fazën ku nuk e kanë pranuar këtë gjë. E gjitha filloi në verë, kur reperi u shfaq krah Adrola Dushit, duke ndezur rrjetin e kur të gjithë aluduan për një lidhje të mundshme, ata u shfaqën bashkë në këngën […]

LEXO ME SHUME

Bjonde apo brune? Përgjigjet Capital T.

Në llogarinë e tij në Instagram, Capital T vendosi t’u përgjigjej pyetjeve të ndjekësve. Kushti ishte një dhe i vetëm: pyetje sa më qesharake dhe gazmore! Në mesin e tyre, dikush mendoi të përfitonte nga situata dhe pse jo, të shuante kureshtjen se cilat preferon artisti: bjondet apo brunet? Përgjigjja nuk mungoi: “Zeshkaneeee, si braziliane”, […]

LEXO ME SHUME