dua lipa

Dua Lipa në lidhje dashurie me ish-të dashurin e Rita Orës?

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka nisur një lidhje të re dashurie. Mediat e njohura kanë mësuar se bëhet fjalë për regjisorin francez Romain Gavras, ish-partneri i Rita Orës. Lipa u fotografua duke lënë pas festën e çmimeve BAFTA në Londër me Gavras. Regjisori e ndoqi pas me një kapuç të zi duke fshehur pjesën më […]

LEXO ME SHUME

Dua Lipa shfaqet me një mashkull misterioz

Dua Lipa ka lajme të reja! Këngëtarja me origjinë shqiptare, është shfaqur në publik me një mashkull misterioz. Mbrëmjen e djeshme, 27-vjeçarja, u shfaq shumë elegante, e veshur me një veshje të zezë. Teksa ishte duke u larguar nga festa e BAFTA Awards 2023, Dua ishte nën shoqërinë e një mashkulli misterioz me mjekërr. Ylli […]

LEXO ME SHUME

Dua Lipa në një lidhje me reperin e njohur

Page Six mëson se Dua Lipa është në lidhje me reperin Jack Harlow – albumi i fundit i të cilit përmban një përshëndetje për yllin britaniko-shqiptar të titulluar, siç duhet, “Dua Lipa”. Harlow ka thënë se përpara se albumi të dilte në maj, ai e thirri Lipën në FaceTime për të marrë bekimin e saj. […]

LEXO ME SHUME

Jo vetëm Dua Lipa! Edhe Rita Ora në pullat postare të Kosovës

Fotoja e këngëtares me famë botërore Rita Ora, do të jetë tashmë në pullat postare të Kosovës. Pulla me imazhin e saj do të lëshohet në qarkullim postar të shtunën në ditën e lindjes së artistes. Me rastin e lancimit të kësaj pulle postare, Kryeshefja Ekzekutive e Postës së Kosovës, Fakete Kadiu ka shprehur mirënjohje […]

LEXO ME SHUME

“MTV Awards” “pushtohet” nga artistet shqiptare

Të dielën do të mbahet mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve të muzikës, “MTV Europe Music Awards 2022”. Në këtë mbrëmje çmimesh pritet të bëjnë histori shqiptarët, pasi që nga prezantuesja, performuesit e deri te të nominuarit – janë artistë me prejardhje shqiptare. Rita Ora me bashkëshortin e saj, Taika Waititi, do të jenë […]

LEXO ME SHUME

Ky është suksesi i radhës i Dua Lipa-s

Prej vitesh Dua Lipa e ka afirmuar veten si një divë e pop-it në muzikën botërore dhe vijon të korrë sukses pas suksesi. 3 herë fituesja e çmimit “Grammy” ka hyrë në historinë e platformës  Spotify” pasi albumi i saj “Dua Lipa complete edition” ka kaluar mbi 10 miliardë “streams”. Kështu ajo bëhet artistja e […]

LEXO ME SHUME

Dua Lipa reagon për abuzimin e 11-vjeçares në Kosovë

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa është gjithnjë në qendër të vëmendjes! Së fundmi, ajo ka bërë një reagim për ngjarjen e rëndë ku një 11-vjeçare u abuzua në Kosovë nga 5 persona. Dua ka publikuar një foto në “story” , ku në pankarta shkruhej: “Mbrojtje për vajzat dhe gratë”, “Drejtësi”, “Rrugë të sigurta”, “Gra […]

LEXO ME SHUME

Dua Lipa tërheq vëmendjen e Mark Zuckerberg

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, po shijon disa ditë pushime në jug të Shqipërisë, nga ku poston rregullisht foto dhe video në rrjetet sociale. Fotot e fundit, të postuara një ditë më parë, si gjithmonë kanë marrë miliona pëlqime dhe mijëra komente nga fansat e shumtë të këngëtares, të cilëve ajo u ka bërë […]

LEXO ME SHUME

Lëndohen disa fansa në koncertin e Dua Lipa-s,

Tre persona pësuan lëndime të lehta në një koncert të Dua Lipa-s në Toronto të mërkurën mbrëma pasi disa fishekzjarre të paautorizuara u ndezën papritmas. Policia është përgjigjur rreth orës 23:42 për të raportuar se dikush kishte hedhur fishekzjarre në fund të shfaqjes së Lipës, thotë për PEOPLE, polici Cindy Chung, një oficer i marrëdhënieve […]

LEXO ME SHUME

Dua Lipa së shpejti në Kosovë

Dua Lipa është një këngëtare me famë botërore, shumë e dashur për publikun e huaj por edhe atë shqiptar. Ajo sapo ka bërë me dije një lajm shumë të bukur. Dua bën me dije se edhe ajo do të performojë në festivalin Sunny Hill krah artistëve të huaj dhe atyre shqiptarë. Nëpërmjet një postimi në […]

LEXO ME SHUME