Featured8

“Foto“,nga Durim Malaj arrin 1 milion klikime

Rreth dy javë më parë këngëtari i njohur që po bën bujë të madhe në vendin tonë,Durim Malaj ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Foto“. Ashtu si çdo projekt tjetër edhe kjo këngë është pritur mjaftë mirë nga publiku ku ka arritur 1 milion klikime. Këngën e plotë mund ta gjeni […]

LEXO ME SHUME

Taynes i ndodh e papritura gjatë koncertit në Gjermani pamjet

Kemi parë shpesh që në koncerte, artistëve meshkuj t’i hidhen objekte të ndryshme e madje edhe reçipeta. Mirëpo as artistet femra s’mbeten pas. Ditën e djeshme, Tayna performoi në Gjermani për shqiptarët që kishin mbushur zonën plot e përplot. Në një moment gjatë performancës asaj i ka ndodhur një e papritur, të cilën e ka […]

LEXO ME SHUME

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME

Luiz Ejlli shfaqet në Billboardin e Times Square në New York

Luiz Ejlli është kthyer në një nga personazhet më të kërkuar në vend. Si artist, ai kërkohet në koncerte në Shqipëri, Kosovë dhe jashtë vendit. Nga data 9 Qershor, deri me 19 Qershor, ai do të jetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi është ftuar në disa koncerte në shtete të ndryshme. Së bashku […]

LEXO ME SHUME

Getinjo dhe Vivien nisin aventurat bashkë

Këtë herë provën e ribashkimit me Vivien e ka dhënë vetë Getinjo. Reperi ka publikuar në Instagram-in e tij një selfie me Thanon, ku duken me maska në kokë. Jo vetëm që janë rikthyer, por edhe po shijojnë disa aventura së bashku. Dyshja kanë eksploruar xhirot me motor. Kujtojmë që Vivien dhe Getinjo u njohën […]

LEXO ME SHUME

Raporti i fundit: Jamie Foxx ka mbetur pjesërisht i verbër dhe i paralizuar, ja shkaku kryesor

Lajme të trishta për gjendjen shëndetësore të aktorit Jamie Foxx. Një gazetar ka pretenduar se aktori ka mbetur pjesërisht i paralizuar dhe i verbër. Sipas tij, aktori 55-vjeçar pësoi një mpiksje në tru që e dërgoi në spital, ngjarje kjo pasi atij iu bë presion për të bërë vaksinën Covid. Në podcastin ‘Ask Dr Drew’, […]

LEXO ME SHUME

Kylie Jenner kapet “mat” në shtëpinë e Timothee

Prej ditësh në mediat e huaja po qarkullon lajmi se Kylie Jenner dhe Timothee Chalamet kanë nisur një romancë. Fansat i janë qepur pas, ashtu si paparacët që po përpiqen të ruajnë e fotografojnë çdo lëvizje të çiftit. Madje, ia kanë dalë të kapin disa fakte që vërtetojnë se Kylie dhe Timothee mund të jenë […]

LEXO ME SHUME

Tuna “vulosi” rikthimin e saj me Cozman

Ishte i papritur bashkëpunimi i Cozman dhe Tunës, dy ish-të dashur, që dikur kishin bërë bujë e hite bashkë. “I huj” u titullua projekti që duket se ka bashkuar çiftin dhe jo vetëm në jetën profesionale, por edhe atë private. Deri tani kishim dyshime nëse Tuna mund t’i kishte dhënë një tjetër shans reperit, pas […]

LEXO ME SHUME

Arrestohet me drogë në Turqi stilisti Valdrin Sahiti,përdori pasaportën diplomatike

Policia e Turqisë ka ndaluar dhe arrestuar ditën e djeshme në Aeroportin e Stambollit stilistin e njohur nga Kosova,Valdrin Sahitin. Sipas burimeve nga “KosovaNews”, arrestimi i Sahitit ka ndodhur pasi është i dyshuar për veprën penale blerja,pranimi,posedimi i drogave dhe stimuluesve për përdorim bazuar në nenin 191 të kodit penal të Turqisë. Policia Turke e […]

LEXO ME SHUME

Selena Gomez dhe Zayn Malik në një lidhje dashurie?

Sipas thashethemeve të fundit të cilat kanë ndezur rrjetin, Selena dhe Zayn janë çifti më i ri në showbiz-in botëror. Dyshja janë parë në shoqërinë e njëri-tjetrit në një darkë në New York City. Ky thashethem fillimisht rrodhi nga një përdoruese TikTok-u, e cila në një video të postuar në profilin e saj tregoi si […]

LEXO ME SHUME