ledri vula

Çfarë po ‘kurdisin’ Ledri dhe Mozzik?

Ledri Vula dhe Mozzik janë padiskutim dy ndër reperët më në zë të momentit. Së fundmi, burime për “Prive” bëjnë me dije se ata do të sjellin shumë shpejt bashkëpunimin e tyre më të ri. Thuhet se dy reperët e kanë përfunduar këngën e tyre dhe tashmë pritet që vetëm të publikohet. Se si do […]

LEXO ME SHUME

Ledri Vula blen veturë që kap vlerë mbi 100 mijë euro

Reperi kosovar, Ledri Vula, është bërë me veturë të re. Sipas auto sallonit, ai ka blerë veturë të tipit Porsche Carrera 911 TURBO. Kjo veturë “modeste” kap vlerën mbi 100 mijë euro.

LEXO ME SHUME

Ledri Vula flirton me fansen në koncert

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses i ka siguruar atij koncerte të shumta. Ka qenë një bisedë në koncertin e tij të fundit që është bërë virale në rrjet. Në video dëgjohet fansja e cila i […]

LEXO ME SHUME

Ledri zbulon sa vite lidhje ka me Sarën.

Ledri Vula ishte i ftuar ditën e djeshme në emisionin radiofonik “Pardon My French”, në të cilin ka folur gjerë e gjatë për karrierën e jetën e tij private. Ledri ka rikujtuar kohët e tij të vjetra, fillimet e karrierës me grupin “Skillz” dhe gjatë këtij rrëfimi është ndalur tek kënga e famshme “100 probleme”. […]

LEXO ME SHUME

Anulohet koncerti, Ledri Vulës i ndalohet hyrja në Finlandë.

Së fundmi, Ledri Vula do të mbante koncert në Helsinki, Finlandë, të cilin i është dashur që ta anulojë pasi reperit iu ndalua hyrja në shtetin finlandez. Sipas “Prive.al” kjo ndodhi pasi ai tentoi të hynte si shtetas kosovar nga Gjermania, ndërkohë që ajo ende nuk i ka hapur kufijtë me Kosovën. Për të udhëtuar […]

LEXO ME SHUME

Sara Hoxha flet me Maluma-n,a do të i pëlqej Ledrit ky veprim?

Për pak ditë Ledri do të jetë larg Sarës dhe Poemës, por ai komunikon vazhdimisht me to në rrjete sociale. Sara ka publikuar një pjesë nga ky moment dhe i ka bërë në fakt të gjithë për të qeshur me postimin e saj. Ajo ka postuar në Instagram një foto të Ledrit, që shihet me […]

LEXO ME SHUME

Gjesti i Ledrit ia ‘prishi’ edhe këtë vit ditëlindjen Sarës!

Partnerja e Ledri Vulës, Sara Hoxha, festoi 29-vjetorin e saj të lindjes me një festë fantastike ku mblodhi të afërm e miq. Ata festuan deri vonë dhe në rrjete sociale nuk munguan pamjet nga super organizimi, të cilin Sara e shijoi në maksimum.  Edhe kësaj here ishte Ledri ai që ia fiku Sarës qirinjtë e […]

LEXO ME SHUME

Ledri Vula blen vilën e re në zonën turistike të Kosovës.

Ledri Vula dhe familja e tij kanë blerë një vilë të re. Këtë e ka bërë të ditur vetë reperi përmes një postimi në InstaStory, ku ka treguar se i është bashkuar artistëve të tjerë me një shtëpi të blerë në Novobërdë. “Krejt komshinjtë i kisha miq”, ka shkruar Ledri krahas fotos.

LEXO ME SHUME

Ledri Vula bën tatuazh njërën nga këngët e tij.

Pasi bëri një për Poemën dhe një për gjyshin e ndjerë, duket se Ledri Vulës i hynë në qejf tatuazhet. Ndaj, ai vendosi të gdhendë në trupin e tij edhe një tjetër tatuazh, gjithashtu me domethënie si të tjerët. Kësaj here, reperi zgjodhi të shkruajë në lëkurë titullin e njërës prej këngëve të tij. “100 […]

LEXO ME SHUME

Publikohet para kohe një pjesë nga kënga e Ledrit dhe Majk.

Ledri Vula dhe Majk kanë paralajmëruar se shumë shpejt do të sjellin një këngë të re në bashkëpunim me njëri-tjetrin. Dy artistët publikuan para disa ditësh në “Instagram” foto të tyren, krahas së cilës zbuluan dhe titullin e këngës “Marr”. Kënga siç duket është realizuar dhe videoklipi është xhiruar tashmë. Fanat e dyshes mezi po […]

LEXO ME SHUME