luana vjollca

Noizy kërkesë Luana Vjollcës: Ju doni vetëm sherre, hiqe foton time nga emisioni

Noizy ka bërë një reagim në lidhje me sfidën “Paintball” në emisionin “Zemër Luana” ku të ftuar ishin MatoLale dhe Marin. Reperët nuk kursyen aspak të qëllonin mbi foton e Noizy-t, ku edhe lëshuan disa komente negative për të. Mirëpo, Noizy ka publikuar një foto në Instagram, ku ka një kërkesë për Luana Vjollcën. Reperi […]

LEXO ME SHUME

Luana bën gjestin e papritur për Borën në emisionin e saj

Bora Zemanin dhe Luana Vjollcën, përpos profesionit i bashkon edhe një miqësi e dikurshme. Miqësia e moderatoreve ka nisur pikërisht në televizion, kur Bora pasoi Luanën në rolin e velinës në “Fiks Fare” asokohe. Më pas Vjollca mori një hov duke prezantuar motin në “Top Channel”, pas të cilit iu besuan një sërë emisionesh duke […]

LEXO ME SHUME

Robert Berisha i vendos “kusht” Luana Vjollcës për të qenë pjesë e emisionit të saj

Robert Berisha ka një kusht shumë të rëndësishëm për Luana Vjollcën nëse ajo do ta ketë të ftuar në programin e saj të përjavshëm “Zemër Luana”. Në emisionin e tij “Robi plaket kur do vet” teksa lexonte pyetjet e ardhura në Instagramin e tij, Roberti ka treguar edhe arsyen pse nuk ka qenë këto puntata […]

LEXO ME SHUME

Luana Vjollca për herë të parë publikisht i bën dedikimin romantik partnerit

Një mënyrë e mirë për t’i mbajtur shikuesit të gozhduar para një programi televiziv është edhe të zbulosh gjërat më pikante nga episodi i ardhshëm. Këtë taktikë ndjek edhe Luana Vjollca nëpërmjet promove të puntatave të ardhshme të “Zemër Luana”. Promoja e kësaj të diele tregon tre çiftet e njohura, Sarah Berishën dhe Dj Pm, […]

LEXO ME SHUME

Luana Vjollca bashkon forcat me artistin ndërkombëtar!

Moderatorja dhe këngëtarja, Luana Vjollca di të jetë gjithnjë në qendër të vëmendjes. Së fundmi, ajo ka bërë me dije se ka gati projektin e radhës muzikor. E gjeni dot me kë? Luana ka vendosur që të bashkojë forcat me artistin e njohur botëror, Rayvannay. “Pele pele” quhet kënga që do të publikohet këtë të […]

LEXO ME SHUME

Beatrix bashkohet me Luanën dhe “thyen” heshtjen!

Luana Vjollca me projektin e saj më të ri i ka kushtuar një vëmendje të veçantë fenomeneve “plagë” të shoqërisë shqiptare, të tilla si dhuna dhe bullizimi ndaj grave e vajzave. “Thuaje” nisi si një thirrje për forcë ndaj viktimave të abuzimit dhe u konkretizua me histori reale që na prekën zemrat. Mbrëmjen e sotme, […]

LEXO ME SHUME

“Traumë”, Luana Vjollca rrëfen rastin e saj me përndjekësin

Moderatorja Luana Vjollca është rikthyer ndryshe kësaj here në ekran, me një projekt të ri që i ka merituar duartrokitjet e të gjithëve. Projekti i saj personal “Thuaje” ka si qëllim të ndërgjegjësojë dhe ngrejë zërin për të gjitha gratë që abuzohen, përndiqen, dhunohen apo ngacmohen seksualisht nga meshkujt. Në këtë hapësirë, moderatorja ka gjetur […]

LEXO ME SHUME

Me projektin kundër bullizmit Luana Vjollca ka shpëtuar një jetë.

Moderatorja e njohur, Luana Vjollca u shfaq së fundmi mjaft e emocionuar. Jo vetëm kaq por ajo ka publikuar së fundmi edhe një këngë rreth bullizmit. “Ke shpëtuar një person në moment kritik të jetës…”, një person iu drejtua asaj sa i takon këngës. Disa ditë pas publikimit të #Thuaje EP1, Luana ka marrë shumë […]

LEXO ME SHUME

Luana Vjollca bëhet pjesë e markës së famshme!

Luana Vjollca është bërë pjesë e familjes së markës së famshme “Philipp Plein” dhe këtë e bëri të ditur nëpërmjet disa imazheve të publikuara në rrjetet e saj sociale. E rrethuar nga një grup djemsh të veshur me kostume ajo modelon duke ekspozuar veshjet e ndryshme të markës luksoze, pamje të cilat i ka ndarë […]

LEXO ME SHUME

Luana dhe Krenari blejnë një apartament luksoz për të jetuar bashkë.

Moderatorja Luana Vjollca prej kohësh është përfolur se është në një lidhje dashurie me biznesmenin nga Kosova, Krenar Çoçaj, megjithëse asnjëri prej tyre nuk e ka pranuar publikisht këtë gjë. Luana është shprehur gjithmonë se nuk do të flasë për jetën private sepse ajo i përket vetëm asaj. Mirëpo, Shqipëria është një vend kaq i […]

LEXO ME SHUME