luiz ejlli

Shifra marramendëse që po paguajnë për fustanin që Kiara veshi në dasmën e saj fake

Nuk e thamë ne por një dokument zyrtar që Luizi dhe Kiara në fakt nuk janë martuar zyrtarisht, por e gjithë shfaqja e 6 majit ishte për show dhe fushatë. Duket se nuset që do të kurorëzojnë dashurinë e tyre këtë verë janë ndikuar shumë nga fustani që moderatorja veshi atë natë dhe bëhet me […]

LEXO ME SHUME

Luiz Ejlli shfaqet në Billboardin e Times Square në New York

Luiz Ejlli është kthyer në një nga personazhet më të kërkuar në vend. Si artist, ai kërkohet në koncerte në Shqipëri, Kosovë dhe jashtë vendit. Nga data 9 Qershor, deri me 19 Qershor, ai do të jetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi është ftuar në disa koncerte në shtete të ndryshme. Së bashku […]

LEXO ME SHUME

Olta ka një kërkesë për Luizin!

Nominimi “kokë më kokë” i Olta Gixharit me Kiara Titon është tema e javës jo vetëm në publik, por edhe në shtëpi. Siç ndodh zakonisht në këto raste, moderatorja u shpreh në një bisedë me Oltën, Dean dhe Luizin se nëse ajo nuk del, ose nëse ka biletë kthimi, loja në shtëpi do ndryshojë totalisht. […]

LEXO ME SHUME

“Top Channel” disponon të drejtat autoriale të Luiz Ejllit

Burime për “Iconstyle.al” bëjnë me dije se gjithçka nisi kur pija e preferuar energjike e Luizit në shtëpinë e “BBV” ofroi 200.000 euro për imazhin e tij. Meqë Luizi nuk ishte në dijeni të ofertës së kompanisë (më e lartë se çmimi i BBV), Top Channel përfitoi nga situata t’i ofrohet Luizit me një shumë […]

LEXO ME SHUME

Luizi “heq dorë” nga çmimi i madh i BBV?

Në një bisedë që është zhvilluar në ambientet e shtëpisë më të njohur në Shqipëri, deklarata e Oltës ka qenë vërtetë shqetësuese. Ajo është shprehur se në këtë pikë të lojës edhe Luizi e do jashtë shtëpisë Kiarën, por e ka të pamundur ta artikuloj këtë gjë. Ndërkohë që nga ana tjetër ka qenë Luizi […]

LEXO ME SHUME

Kiara ka përgatitur një surprizë për Luizin

Kiara Tito dhe Luiz Ejlli janë çifti i parë që u krijua në edicionin e këtij viti të ‘Big Brother VIP Albania’. Dyshja prej javësh kanë nisur një lidhje dashurie brenda shtëpisë së famshme dhe tashmë romancë po e shijojnë para një publiku të madh nga të cilët ndiqen vazhdimisht. Në rrjet komentohet shumë se […]

LEXO ME SHUME

Qetsori i drejtohet Armaldos dhe Kristit: Luizi ju ka përdhunuar

Ish-fituesi i ‘Big Brother’, Qetsor Ferrunaj e ka quajtur Luiz Ejllin të pabesë, pas skemës që këngëtari bëri për Krist Aliajn dhe Armaldo Kllogjerin. Këtë plan, Qetsori e quajti “përdhunim” ndaj Kristit dhe Armaldos, e këta të fundit nuk e pritën aspak mirë. Maestro u shpreh se ‘përdhunimi’ në këtë rast është fjalë e madhe. […]

LEXO ME SHUME

 Luizi akuzohet për dhunë ndaj Kiarës!

Qoftë apo jo i tillë çdo gjest i Luizit ndaj Kiarës duket se merret si dhunë në “BBV”. Siç është rasti i fundit, gjatë “Prime-t” të mbrëmshëm (14 mars), ku Olta i mëshon faktit se këngëtari e ka gjuajtur moderatoren. Bëhet fjalë për fragmentin kur Luizi flet me Qetsorin gjatë spektaklit dhe Kiara e shtyn […]

LEXO ME SHUME

Olta dhe Luizi flenë bashkë

Olta dhe Luizi, dy kundërshtarët më të mëdhenj të këtij “Big Brother VIP” kanë krijuar afrimitet e kjo falë lojës së re. Gjatë këtyre muajve ata kanë pasur debate të shumta dhe të ulëta me njëri-tjetrin. Por edhe disa momente ku duket se kanë gjetur gjuhën e përbashkët duke treguar se kanë një kimi shumë […]

LEXO ME SHUME

Luizi dhe Olta kanë një aleancë të fshehtë?

Dy nga banorët më të komentuar të këtij edicioni të “Big Brother Vip” janë padyshim Luiz Ejlli dhe Olta Gixhari. Që në fillim dyshja janë parë si armiq të përbetuar të njëri-tjetrit, “në aspektin e lojës”, siç thotë edhe këngëtari. Por, mesa duket kjo gjë nuk qëndron kështu në syrin e miqve të ngushtë të […]

LEXO ME SHUME