noizy

Stresi në finalen e “BBVK”, Noizy “vë në lëvizje” ndjekësit

Ditën e nesërme (17 mars) do të mbahet finalja e “Big Brother Vip Kosova”. Pesë finalistët Xhuli, Stresi, Vedati, Mbresa dhe Artani janë në garë për të fituar çmimin prej 200 mijë eurosh. Ndërsa po afron koha e shpalljes së fituesit miqtë e famshëm të finalistave kanë treguar edhe një herë përkrahje e tyre. Së […]

LEXO ME SHUME

MatoLale del me një reagim publik ndaj Noizyt

Reperi Matolale ka vendosur t’i japë një përgjigje deklaratave të Noizyt. Ky i fundi reagoi ashpër në rrjetet sociale rreth emisionit “Zemër Luana” ku Mato ishte i ftuar. Noizy u përmend në programin e Luana Vjollcës dhe u komentua negativisht e u thumbua nga MatoLale dhe Marin, gjatë një loje të zhvilluar. Noizy reagoi pas […]

LEXO ME SHUME

Noizy kërkesë Luana Vjollcës: Ju doni vetëm sherre, hiqe foton time nga emisioni

Noizy ka bërë një reagim në lidhje me sfidën “Paintball” në emisionin “Zemër Luana” ku të ftuar ishin MatoLale dhe Marin. Reperët nuk kursyen aspak të qëllonin mbi foton e Noizy-t, ku edhe lëshuan disa komente negative për të. Mirëpo, Noizy ka publikuar një foto në Instagram, ku ka një kërkesë për Luana Vjollcën. Reperi […]

LEXO ME SHUME

Enca dhe Noizy në listën e artistëve me klikime të blera?

Pak kohë më parë një deklaratë rrufe e CEO-s së “Acromax”, Aldor Nini ngjalli reagime të shumta në rrjet. Në një intervistë për programin “Ndryshe”, ai foli pikërisht për klikimet e blera nga artistët shqiptarë në këngët e tyre. Jo vetëm kaq, por ai zbuloi edhe një listë emrash të artistëve që blejnë klikime. Ndër […]

LEXO ME SHUME

Noizy zbulon shumën marramendëse që investoi për “Alpha Show”

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Në një intervistë për “Euronews Albania”, Noizy ka treguar se ka qenë sponsori i vetëm i “Alpha Show” dhe ka kushtuar mbi gjysmë milion euro. Një ëndërr të bërë realitet, kështu e ka konsideruar koncertin Noizy, […]

LEXO ME SHUME

Elvana Gjata bën veprimin e papritur ndaj Noizy-t pas koncertit të tij

Rreth 14 vite më parë, reperi i njohur Noizy ka sharë Elvana Gjatën në një prej këngëve të tij. Gjatë asaj kohe, Elvana ishte pjesë e grupit “Baba Stars”, gjë që solli edhe një hatërmbetje mes artistëve, hatërmbetje që vahdoi për disa kohë. Gjatë një interviste të dhënë së fundmi, Noizy zbuloi se tashmë gjërat […]

LEXO ME SHUME

Fshihet nga YouTube “Bonjour Madame” e Mozzik dhe Noizy

oredana Zefi dhe Rigels Rajku i njohur ndryshe me emrin e artit Noizy janë dy këngëtarët më të pëlqyer të momentit pas bashkëpunimit të fundit. “Heart attack” ka korrur sukses të madh duke thyer rekorde klikimesh, por përveç suksesit ky bashkëpunim i dyshes ka sjellë dhe kunja e reagime të ndryshme nga Mozzik. Prej disa […]

LEXO ME SHUME

Prishet miqësia mes Megi Pojanit dhe Noizyt

Reperi Noizy dhe modelja dhe aktorja shqiptare, Megi Pojani kanë prishur miqësinë. Megi deklaroi për Noizyn disa herë se e ka ‘artist të preferuar’. Dyshja, të cilët janë njohur si shokë të mirë, sipas Prive kanë prishur raportet me njëri-tjetrin. Pojani ishte prej shumë vitesh imazh i brendit të këngëtarit të njohur, ndërkohë që kanë […]

LEXO ME SHUME

Pas thumbave të Noizy-t, vjen kundërpërgjigja nga Tayna dhe Mozzik!

“Heart Attack” është bashkëpunimi më i ri i Noizy-t dhe Loredanës, që në fakt ka arritur të grumbullojë shumë klikime. Vetë reperi bëri me dije se vetëm në 15 orë, kënga ka arritur të grumbullojë plot 1 milionë klikime në Youtube. Por Noizy nuk e la me kaq pasi ai sot ka thumbuar bashkëpunimin e […]

LEXO ME SHUME

Noizy thumbon haptazi Mozzik-un, Tayna-n dhe Butrintin!

“Heart Attack” është bashkëpunimi më i ri i Noizy-t dhe Loredanës, që në fakt vetëm në 15 orë ka arritur të grumbullojë plot 1 milionë klikime në Youtube. Këtë gjë e bëri me dije dhe Noizy, i cili falënderon fansat e tij dhe të Loredanës. Por reperi nuk ndalet këtu. Noizy ka thumbuar bashkëpunimin e […]

LEXO ME SHUME