perputhen

Jasmina në lidhje të re dashurie?

 Historia me Andin ka mbetur e shkuar e harruar për Jasminën. Gjatë një interviste virtuale me ndjekësit, ajo ka zbuluar se është në një lidhje të re. E pyetur më pas nëse i dashuri i saj është një person publik apo jo, ajo është përgjigjur: “Anonim”. Ish-konkurrentja e “Për’puthen” nuk ka dashur të zbulojë shumë […]

LEXO ME SHUME

Konfirmohet ribashkimi i Sarës dhe Atdheut.

Ata kanë nisur ta ndjekin sërish njëri-tjetrin në Instagram e kjo do të thotë se marrëdhëniet mes tyre janë rregulluar sërish. Tanimë nuk ka dyshime, dyshja janë rikthyer bashkë dhe këtë e ka konfirmuar vetë autorja Olsa Muhameti. “Me çiftin në fuqi të Për’puthen”, shkruan Olsa në një foto të publikuar në InstaStory krah Atdheut dhe Sarës […]

LEXO ME SHUME

Andi e quajti dinake dhe fallco,Ana i kthen përgjigjien.

Në një intervistë të dhënë së fundmi për emisionin “NIN” ai ka folur për raportet me Jasminën, po ashtu iu është përgjigjur dhe shumë pyetjeve me spec. Përsa i përket personit më fallco dhe dinak, ai përmendi Ana Kaurin. Pas kësaj deklarate, nuk mungoi reagimi i Anës, e cila përmes një statusi në “InstaStory” tha […]

LEXO ME SHUME

Publikohet momenti kur Atdheu hodhi karrigen drejtë Shqipes.

Gjatë puntatës së ditës së djeshme në Për’Puthen është trajtuar përplasja mes Shqipes dhe Atdheut.Fjala eskortë e përdorur nga Shqipja është keqkuptuar nga ai, i cili ka përplasur karrigen në tokë dhe ka ofenduar atë, siç shihet dhe nga pamjet e publikuara nga prapaskena. “Atdheu apo unë nuk mund të përfaqësohemi nga një moment negative i […]

LEXO ME SHUME

Jasmina vazhdon të bëjë skena xhelozie në publik për Andin.

Megjithëse dyshja e famshme e “Për’puthen”, Jasmina dhe Andi, dolën çift nga emisioni për ta vazhduar jashtë njohjen e tyre, gjërat morën tjetër rrjedhë. Andi dhe Jasmina s’janë më bashkë, siç tregoi ish-konkurrentja së fundmi në “Për’puthen”, ku u rikthye për t’i bërë një surprizë Olës për ditëlindje. Rrugët e tyre janë ndarë tashmë, por […]

LEXO ME SHUME

Shqipja tregon se Andi e ka fryrë kundër Teas.

Ish-konkurrentë të “Për’puthen” u rikthyen sërish në studio pas disa muajsh. Të parët që u rikthyen sërish në program për të diskutuar në lidhje me çështjet që kanë lënë pezull ishin Tea, Shqipja, Ana Kauri, Fationi, Arbri dhe Arjoni. Të gjithë ata u pyetën në lidhje me jetën e tyre, nëse e kanë gjetur apo […]

LEXO ME SHUME

Aristela refuzon Princin para të gjithëve.

Ditën e djeshem i erdhi fundi sezonit të parë të “Për’puthen”, ku u sqaruan mjaft gjëra të mbetura pezull. Konkurrentja e parë që ka sqaruar çdo dilemë ka qenë Aristela. Pavarësisht se Princi ishte deklaruar për të prej disa kohësh, ajo ka vendosur të dalë e vetme nga formati i dashurisë. Përballja e fundit mes […]

LEXO ME SHUME

Tea tregon se a do të marrë pjesë në Big Brother?

U tha se dy konkurrentet e para do të jenë pikërisht vajzat që trazuan rrjetin në “Për’puthen”, Shqipe Hysenaj dhe Tea Trifoni. Mirëpo, kjo e fundit ka folur për herë të parë për aludimet dhe ka treguar që në fakt këto s’janë lajme të vërteta. Pas pikëpyetjeve të mëdha se kush do ta drejtojë spektaklin […]

LEXO ME SHUME

Tea Trifoni dhe Shqipe Hysenaj në Big Brother?

“Shtëpia më e famshme e Shqipërisë së shpejti do të rihapë dyert për banorët e saj. Por këtë radhë ka një ndryshim, aspak të vogël… ata janë të gjithë PERSONAZHE VIP. Në udhëtimin e tyre banorët do t’u nënshtrohen kushteve të pazakonta, brenda një shtëpie që askush s’e kishte imagjinuar, larg luksit, larg komoditeteve të […]

LEXO ME SHUME

Shqipja thumbon ish-konkurentët e përputhen.

Një pjesë e mirë e konkurrentëve të “Për’puthen” vendosën që famën e marrë nga emisioni ta përdornin për t’u bërë pjesë e industrisë muzikore. Duke nisur nga Mevlani tek Juli, Melisa e rasti më i fundit Ana Lleshi, shumë prej tyre kanë provuar të bëjnë nga një këngë e më tepër. Me apo pa talent […]

LEXO ME SHUME